- Як працює Олександритовий лазер?
- Процедура підготовки перед епіляцією
- Недоліки такого типу лазера
- Протипоказання
- Діодний або Олександрітовий?
Вибір косметологічного лазера — складний нюанс, до якого потрібно підходити комплексно та всебічно. Чому? Адже саме від нього залежить ваш майбутній успіх у бьюті-бізнесі: починаючи задоволеними клієнтами та закінчуючи загальною прибутковістю справи.
У сучасній косметології для роботи застосовуються два типи лазерів для епіляції— діодний та олександритовий. Сьогодні ми поговоримо про другий тип. Принцип його роботи, переваги, показання та протипоказання, порівняльна характеристика — все у сьогоднішній статті.
Принцип роботи Александритового лазера
Цей тип лазерів працює на основі принципу селективного фототермолізу. Це здатність лазерного променя певної довжини вибірково впливати на хромофори тканин та руйнувати їх. Випромінювання лазера впливає на природний хромофор — меланін.
Коли волосяний фолікул вбирає випромінювання, температура всередині нього підвищується до критичних 70-80 ºС. Такого термічного навантаження волосся не витримує, і волосяний сосочок, що живить фолікул, незворотно ушкоджується. Без живлення волосся жити не може, і випадає сам, незабаром після сеансу лазерної епіляції.
У кожного типу лазерного обладнання є своя довжина світлового випромінювання, з якою вони працюють. Олександрітовий використовує 755 нм, цієї довжини недостатньо для опрацювання глибинних фолікул, він “не помічає” волосся, яке глибоко залягає в шкірі. Тому процес виходить менш якісно, до того ж, завжди є шанс отримати термічний опік.
Активне середовище Олександрівського лазера
Що таке активне середовище? Це речовина в лазері, що забезпечує перетворення електрики у світлове випромінювання. У нашому випадку відповідь за типом активного середовища криється в назві лазера. Олександріт — це природний мінерал, що штучно вирощений для обладнання. До речі, саме дорожнеча цієї речовини і пояснює високу ціну на олександритові установки порівняно з тим самим діодним лазером.
Підготовка до епіляції Олександрівським лазером
Підготовка до процесу епіляції дещо відрізняється. Оскільки апарат випалює стрижні волосків, їх потрібно відростити до процедури на 3-5мм. На одну зону знадобиться 20-30 хвилин роботи косметолога. Після процедури клієнтів очікує вау-ефект: результат видно відразу — всі відрослі волоски перегорають і випадають, шкіра стає гладкою і чистою.
Недоліки епіляції Аленсандритовим лазером
По-перше, він не впливає на сиве і занадто світле волосся. З типом шкіри також все не так успішно — цей тип лазера працює тільки зі світлою шкірою 1-3 типу за Фітцпатріком. Адже оскільки він діє не так глибоко, як діодний, а в темній шкірі занадто багато пігменту — олександритовий лазер може її травмувати.
Крім того, косметологу, який вибрав для себе цей пристрій, складно спрогнозувати заздалегідь тривалість курсу. В середньому це від 6 до 8 (іноді до 10) процедур з перервою як мінімум у півтора-два місяці.
Ну і останнє — вартість обладнання. Олександритовий лазер дорогий і не по кишені багатьом власникам б'юті-бізнесу.
Протипоказання для використання Олександритового лазера
Ось список протипоказань, у разі яких проведення курсу на олександрійському лазері повністю заборонено:
- Порушення цілісності анатомічного покриву в зоні впливу (ранки, подряпини, садна, незагоєні шрами, мікротравми).
- Герпес на активній стадії.
- Вагітність, період лактації або критичні дні.
- Цукровий діабет.
- Терапія антибіотиками менше, ніж за 10 днів до курсу.
- Епілепсія.
- Злоякісні пухлини не тільки в зоні впливу, але і в організмі в цілому.
- Загар. Потрібно припиняти загоряти щонайменше за 10 днів до процедури.
Діодний або Олександрітовий лазер?
Тепер порівняємо два типи лазерного обладнання за параметрами, які важливі як для косметолога, так і для клієнта.
Характеристики |
Александритовий лазер |
Діодний лазер |
Довжина хвилі променя |
755 Нм |
808 нм |
На які фототипи впливає |
Впливає тільки на клієнтів з 1 і 2 фототипом шкіри по Фіцпатріку |
Працює з усіма 6 фототипами шкіри по Фіцпатріку |
Кількість процедур в курсі |
5-8 процедур за курс |
5-10 процедур за курс |
Хвороба процедури |
Все залежить від індивідуального больового порога клієнта та потужності охолоджувальної системи апарату |
Все залежить від індивідуального больового порога клієнта та потужності охолоджувальної системи апарату |
Результат |
Відомий відразу — всі волоски, що відросли, перегорають і випадають, апарат випалює стрижні волосків |
Працює повільніше, але ретельніше олександритового. Вплив спрямований виключно на фолікули, відторгнення волосків відбувається протягом 14 тижнів. |
Підготовка до процедури |
Потрібно відростити волоски в епільованій зоні на 3-5мм |
Необхідно повністю голити волосся перед процедурою. |
Який лазер краще олександритовий або діодний?
Які висновки ми можемо зробити, проаналізувавши всю інформацію про олександритовий лазер?
- По-перше, це дороге обладнання, оскільки активним середовищем системи є натуральний мінерал.
- По-друге, довжина світлового променя олександритового лазера недостатньо потужна, вона не опрацьовує глибоколежачі фолікули. На відміну від діодного лазера, який може впливати навіть на ті волоски, що ще не проросли на поверхні шкіри і залягають глибше .
- По-третє, підготовка до сеансу на олександритовому лазері досить некомфортна для клієнтів. Наприклад, у літню пору відрощувати волоски не дуже зручно.
- По-четверте, больові відчуття повністю залежать від потужності охолоджувальної системи та особистого сприйняття клієнтів. Ось так, оцінивши все за і проти, власники косметологічного бізнесу зупиняють свій вибір саме на діодному лазері.